Upínací a zabezpečovací technika

UPÍNACÍ TECHNIKA

Mezi upínací techniku řadíme hadicové spony různého provedení, fixační úchyty, stahovací plastové pásky a stahovací pásky v metráži.

Nabízíme kvalitní výrobky italské firmy GeTech, výrobní sada KIUDO.

Hadicové spony

Hadicové spony jsou ideálním pomocníkem pro spojování hadic v automobilovém průmyslu, u domácích spotřebičů, v oblasti zdravotnických potřeb, ve strojírenství, zemědělství atd. Další uplatnění nacházejí hadicové spony při výrobě užitkových vozidel, ale i v jiných oblastech s vysokými mechanickými zatíženími. Hadicové spony nacházejí použití především tam, kde je třeba stejnoměrného stlačení hadice, je požadován velký upínací rozsah a tam, kde je potřeba šetřit hadici. Nabízíme hadicové spony v následujících materiálech: W1 - pozinkovaný pásek a domeček; W2 - nerezový pásek a domeček, pozinkovaný šroub; W4 - celonerezové provedení a v různých typech, pro křížový i plochý šroubovák.

Fixační úchyty

Fixační úchyty jsou ideální pro upnutí trubek, kabelů nebo kabelových svazků. Stahovací pásky jsou také vhodné pro upevňování kabelů, do zemědělství, průmyslu a mají mnoho využití v domácnosti.

Nekonečné stahovací pásky

Stahovací pásky v metráži nabízíme nekonečné s vytlačeným závitem, délka 30 m, šířka 9 mm, zámky jsou zaklapávací a pro snadnější aplikaci je pásek v obalu. A nekonečný perforovaný pásek v délce 25 m, šířka pásku 8 a 14 mm. Nekonečný pásek se zámky umožňuje vyrobit hadicové spony libovolného průměru. Provedení nerez W2 a W4.

Sada upínacího systému

Tato sada umožňuje upevnění flexibilních gumových a plastových hadic, hadic s velkým průměrem a hodně namáhaných hadic, dá se také použít při upevňování silničních značek atp. K tomuto systému je třeba nářadí TMK1 umožňující instalaci pásku stlačením i zkrácením na požadovanou délku.

Nářadí

Pro jednoduché použití upínací techniky nabízíme i adekvátní nářadí. TMK1 pro upínací systém, šroubovák na spony, kleště pro spony s dvěma oušky a pistole pro nylonové stahovací pásky.

ZABEZPEČOVACÍ TECHNIKA

Ze zabezpečovací techniky nabízíme bednové uzávěry – stahovací spony, různých typů a materiálů. Bednové uzávěry - stahovací spony slouží jako jednoduchá uzavírací technika pro kryty, opláštění a kontejnery při stavbě strojů, zařízení, agregátů a nádrží

Třmenové stahovací spony

Třmenové stahovací spony pro bezpečné držení a uzavírání klapek, vík nádrží, krytů strojů a podobně. Překročením mrtvého bodu drží pevně i při vibracích. Upínací síla je vytvářena napnutím třmenu. Stahovací spony lze přišroubovat nebo přinýtovat. V nabídce i uzamykatelné provedení s okem pro zámek.

Nastavitelné stahovací spony

Nastavitelné stahovací spony slouží jako bezpečný uzavírací systém pro průmyslové aplikace. Překročením mrtvého bodu drží pevně i při vibracích.

Např. Nastavitelné spony s upínacím hákem souží k vyrovnání tolerancí pomocí pohyblivě uloženého upínacího háku. Po zaháknutí upínacího háku v protikusu lze díly, které mají být spojeny, napnutím rukojeti k sobě přitáhnout až o 15 mm. K vyrovnání tolerancí a k vytvoření dostatečného napětí lze upínací hák nastavit jeho otáčením. Stahovací spony lze přišroubovat nebo přinýtovat. Stahovací spony s pružným třmenem slouží pro bezpečné držení a uzavírání klapek, vík nádrží, krytů strojů a podobně. Upevňovací síla je vytvářena napnutím pružného třmenu.


ZOBRAZIT KOMPLETNÍ NABÍDKU (.PDF)