Profily

Mezi standardní vytlačované profily se řadí profily s kruhovým, čtvercovým, obdélníkovým průřezem, pryžové folie, desky, a dále pak různě tvarované profily. Nejčastěji se vyrábí z NBR (butadien-akrylonitrilový kaučuk), SBR (styren-butadienový kaučuk), NR (přírodní kaučuk), EPDM (ethylene-propylenediene kaučuk) či MVQ (silikonový kaučuk) materiálů. Zakázkově lze zajistit výrobu těsnicích profilů dle výkresové dokumentace zákazníka.

KRUHOVÉ PROFILY

images

Jedná se o jeden z nejběžnějších vytlačovaných profilů. Skladem máme běžně „šňůry“ z NBR 70 a MVQ 60. Rovněž lze zajistit metráže z FKM a EPDM. Dostupné jsou také mikroporézní pryže. Mikroporézní profily jsou k dostání také s vláknem uvnitř, pro dodržení přesných délek.


ČTVERCOVÉ A OBDÉLNÍKOVÉ PROFILY

images

Stejně jako kruhové profily, jsou i tyto běžně k dostání. Vyrábí se opět z materiálů SBR, NBR, EPDM, MVQ. Můžeme nabídnout jak kompaktní homogenní pryže, tak i mikroporézní pryž.


SAMOLEPICÍ TĚSNĚNÍ

images

Samolepicí těsnění se vyrábí z mikroporézní pryže, především EPDM či NR. Používají se pro výrobu těsnění, odpružení a k izolaci. Povrch je porézní, přičemž absorpce vody je nízká. Jedna strana těsnění je pak opatřena lepicí vrstvou.

K dostání jsou varianty bez vlákna (výztuže) i s vláknem. Vlákno zajišťuje, že se těsnění nerozšíří do stran a uchová si svůj tvar a zabraňuje tak nadměrnému rozpínání těsnící plochy. Těsnění dodáváme řezané v určitých délkách nebo v 10 metrových rolích.


PRŮMYSLOVÉ PODLAHY

Mnoho nehod v podnicích se stává kvůli uklouznutí či pádu. Významný podíl těchto nehod je založen na nedostatečné prevenci. Je důležité zabránit nejen uklouznutí člověka na podlaze, ale také sklouznutí nářadí z polic, pohybu předmětů v šuplících či dalších skladovacích prostorech. Pryžové podlahoviny tomuto zabraňují.

Využívají se zejména:

• na policích
• v šuplících
• na pracovních plochách
• na ložných plochách
• na žebřících
• na schodištích apod.

Průmyslové podlahy se dodávají s protiskluzovým povrchem ve formě drobných drážek, kapek, s diamantovým nebo penízkovým vzorem apod. Protiskluzové podlahy se dodávají v rolích. Materiál se dobře řeže a dle požadavku lze dodat také s lepicí vrstvou.

images images images

PRYŽOVÉ FOLIE A DESKY

images

Jedná se o těsnění v rolích 1,2m x 10m nebo 1,2m x 5m. Folie jsou určeny zejména k dalšímu zpracování (k vysekávání různých těsnění). Desky jsou silnější folie již nařezané na určité délky. Pryžové desky lze dodávat opět vyztužené vláknem nebo bez vlákna. Vyrábí se z různých materiálů:

SBR – velmi široká oblast použití díky dobrým fyzikálně-mechanickým vlastnostem a dobré odolnosti vůči mechanickému namáhání.

NBR – desky z NBR materiálu jsou dobře odolné vůči olejům a benzínu. Mají však omezenou odolnost vůči ozonu.

EPDM – tento materiál je velmi odolný vůči přirozenému stárnutí, povětrnostním vlivům, ozonu a neorganickým kyselinám. Má však horší odolnost vůči oleji. Jsou dostupné také mikroporézní EPDM folie.

MVQ – hlavní výhodou silikonové pryže je její využití v potravinářském průmyslu. Má vysokou flexibilitu i při nízkých teplotách, je odolný vůči vyšším teplotám a některým chemikáliím. Je odolný vůči UV záření, ozonu, atmosférickým vlivům a stárnutí. MVQ nebarví a je bakteriologicky nerozložitelný, nemá vliv na chuť a vůni média, s nímž je v kontaktu. Dále je netečný vůči lepidlům a má výborné antiadhezivní vlastnosti.

FPM – pryž pro speciální použití. Je rezistentní vůči většině agresivních chemikálií, alifatickým a aromatickým uhlovodíkům, olejům syntetickým i minerálním, bionaftě, slunečním paprskům a ozónu.


OCHRANNÉ PROFILY HRAN

Ochranné těsnění hran se používá všude tam, kde musí být zaobleny nebo zakryty hrany stěn. Kromě ochrany mají rovněž dekorativní funkci. Těsnění má tvar písmene U. Je tvořeno kovovou nebo polyamidovou kostrou a povrchem z měkkého PVC a mikroporézního EPDM. Tyto materiály jsou k sobě spojeny vulkanizací. K montáži nejsou nutné žádné další nástroje ani lepidla, těsnění se jednoduše přitlačí k okrajům ručně. K dispozici jsou různé tvary a typy těsnění. Rovněž lze dodat těsnění podle výkresové dokumentace zákazníka. Těsnění se dodává v metráži či již spojené do kruhu. Rovněž jsou k dispozici rohové díly.

PROFILY PRO SPOJENÍ SKEL

Využívají se tedy pro spojení dvou skleněných tabulí. Vyrábí se zejména z EPDM materiálu, na vyžádání je dostupné i těsnění z NBR. EPDM materiál se vyznačuje výbornou odolností proti povětrnostním vlivům a ozonu. NBR materiál je pak odolný vůči olejům. Těsnění se vyrábí v metráži či jako kruh nebo rám spojený vulkanizováním. Opět lze zajistit těsnění dle výkresu zákazníka.

TĚSNĚNÍ OKEN

Toto těsnění se využívá k utěsnění oken, zejména jejich pohyblivých částí. Vyrábí ze zejména z EPDM materiálu, kvůli jeho dobré odolnosti proti povětrnostním vlivům a ozonu. Jsou k dostání s ocelovou vložkou či bez ní. Těsnění je také v některých částech opatřeno protiskluzovou úpravou materiálu. Dodává se řezané v požadovaných délkách, lepené nebo vulkanizované do tvaru kruhu nebo rámů.

OSTATNÍ PROFILY V METRÁŽI

Kromě výše zmíněných pryžových těsnění, lze samozřejmě dodat i jiná těsnění v metráži. Důležité je však dodat výkresovou dokumentaci. K dodání pak jsou v metráži například i V-kroužky, manžety, stírací kroužky, x-kroužky, lichoběžníkový profil apod. Nejběžněji dostupným materiálem pro výrobu takovýchto těsnění je pak silikon. Je dodáván v tvrdostech od 40 Shore. Je rovněž vhodný do potravinářství. Dostupný je v bílé či transparentní barvě. Lze však sehnat také těsnění z NBR, EPDM apod.

ZOBRAZIT KOMPLETNÍ NABÍDKU (.PDF)